דף הבית          על האתר          רפואת ילדים          רפואת שיניים לילדים          פסיכולוגית ילדים          עיצוב חדר הילדים          קוסמטיקה למשפחה          צור קשר    

 
קטגוריות
 
מעוניין ביועץ?
מלא פרטים

שם פרטי ומשפחה
טלפון
דוא"ל
נושא
אזור בארץ
הודעה
 
   
רשלנות רפואית באבחון מחלות ילדים


27/04/13 13:27

 

רשלנות רפואית מתבצעת בכל תחום הרופאה.היא יכולה להתבצע עי ידי רופא מומחה, אחות, מטפל סיעודי ואפילו איש מנהלה. ברשלנות רפואית בטיפול בילדים צריך להוכיח את המקרים: חובת הזהירות הקיימת בין הרופא למטופל שזהו הילד, הפרה של חובת הזהירות הזו, וכתוצאה מהפרת הזהירות, ההתרשלות רפואית, נגרם נזק למטופל, לילד.

 

מהם המקרים בהם קיימת רשלנות רפואית באבחון מחלות ילדים

 

תחילה יש לציין, כי במקרים בהם הילד קטן מכדי להבין במה הוא מטופל, חובת ההורים במסגרת הורות בסיסית,להיות נוכחים בבדיקה ולקבל את חובת הזהירות. במקרה של תביעה, ההורה הוא זה שעלול להעיד מה התרחש בעת הבדיקה. המקרים הנפוצים שבהם יכולה לקרות רשלנות רפואית היא: אבחון לקוי- כאשר הרופא בודק את הילד ומפספס,גידול מסוכן בגוף. כאשר הרופא נותן טיפול רפואי כושל, או מתן תרופה לא נכונה,  כאשר רופא לא מאבחן בבעיה אקוטית אצל תינוק שרק נולד ועוד עשרות מקרים שונים.

 

מהו תפקידה של הורות במקרה כזה

 

כל הורה מרגיש כי הילד שלו, זהו הדבר היקר לו ביותר. הוא משתדל לספק לו את החיים הטובים ביותר עבורו, במתן אוכל טוב ובריא, במתן ביגוד ומתנות, חום אהבה ודאגה ללא הפסקה. כאשר אנו ההורים, נחשפים לטיפול רפואי רשלני בילד שלנו, הדבר גורם לנו לעוגמת נפש גדולה. אנו מרגישים כי כאן תפקידה של הורות שלנו נבחן: כמה נילחם ואיך נילחם על מנת שהילד שלנו יקבל בהקדם את הטיפול הטוב ביותר ותיקון מעשה הרשלנות. בדך כלל, נשכור איש מקצוע שיעזור לנו במקרה בו עלינו לתבוע.

 

מהו הצעד הראשון במקרה של רשלנות רפואית באבחון מחלה בילד שלנו

 

אבחון מחלה בזמן, בפרט מחלה כמו גידול סרטני, יכול להוות גורם קריטי בהצלת חייו של הילד. אבחון שאינו ניתן בזמן, כי הצוות הרפואי פספס בגלל סיבה כזו או אחרת עלול לעיתים לגרום להתדרדרות מצב בריאותי. במידה ואתם חוששים כי נעשתה רשלנות רפואית באבחון מחלה הקשורה בילד שלכם, ראשית עליכם לשכור שירות של עורך דין המתמחה בתחום הזה. עורך דין מקצועי ומיומן, ינחה אתכם כיצד להמשיך בתהליך.