דף הבית          על האתר          רפואת ילדים          רפואת שיניים לילדים          פסיכולוגית ילדים          עיצוב חדר הילדים          קוסמטיקה למשפחה          צור קשר    

 
קטגוריות
 
מעוניין ביועץ?
מלא פרטים

שם פרטי ומשפחה
טלפון
דוא"ל
נושא
אזור בארץ
הודעה
 
   
פסיכולוגיה
צעירים וצעירות רבים העומדים בצומת ההחלטות אודות הקריירה בה יבחרו בוחרים ללמוד לימודי פסיכולוגיה במטרה להשתלב כמטפלים ואקדמיים בעלי תואר בפסיכולוגיה במגזר הפרטי או הציבורי.

24/03/13 17:40

 

צעירים וצעירות רבים העומדים בצומת ההחלטות אודות הקריירה בה יבחרו בוחרים ללמוד לימודי פסיכולוגיה במטרה להשתלב כמטפלים ואקדמיים בעלי תואר בפסיכולוגיה במגזר הפרטי או הציבורי. לימודי פסיכולוגיה הם לימודים מבוקשים מאוד אשר מעניקים לתלמידים את הידע והכלים לטפל ולאבחן מצבים שונים בנפש האדם. בוגרי לימודי פסיכולוגיה יכולים להיות פסיכולוגים מטפלים עצמאיים או פסיכולוגים בשירותי הבריאות הציבורית וכן לעסוק בתחום בסקטור העסקי בתפקידים שונים כמו פסיכולוג ראשי של בית דיור מוגן, פסיכולוג בבית ספר או מוסדות חינוך שונים וכמובן, עבודה באופן עצמאי עם מגוון רחב של לקוחות שונים ומגוונים הזקוקים לשירותים של הפסיכולוג בצורה משמעותית מאוד.

מהם לימודי פסיכולוגיה?

לימודי פסיכולוגיה הם למעשה לימודים בדיסציפלינה של מדעי החברה שמטרתם להעניק לתלמידים את הידע והכלים אודות תיאוריות ומחקרים שנערכו בתחום הפסיכולוגיה והגיעו למסקנות אודות התנהגויות של המין האנושי. ידע והבנה בתיאוריות הפסיכולוגיות השונות יכולים להביא את בוגרי הלימודים להבין התנהגויות חריגות של אנשים ולתרגם את התיאוריות הפסיכולוגיות להסבר על התנהגויות מסוימות של אנשים וסיוע לאנשים לעבור מכשולים וזמנים קשים ולהתמודד עם מציאויות שונות.

לימודי פסיכולוגיה

לימודי פסיכולוגיה מתקיימים במוסדות הלימודים השונים והם לימודים אקדמיים לקראת תואר ראשון. בתואר הראשון מובא לתלמידים הידע הבסיסי בנושאי הפסיכולוגיה השונים והתלמידים לומדים את קורסים המבואות העיקריים כמו מבוא לפסיכולוגיה הכולל את התיאוריות הבולטות והמחקרים הבולטים בתחום, שיטות מחקר, פסיכולוגיה של הילדים, התפתחות הילד, פסיכולוגיה ארגונית ועוד. מטרת התואר הראשון היא למעשה להציג את ההיבטים השונים של תחום הפסיכולוגיה לסטודנטים.

לימודים לתואר שני

לימודי פסיכולוגיה לתואר ראשון אינם מספיקים על מנת להיות מטפלים כפסיכולוגים ולכן בוגרי התואר הראשון אשר מבקשים לעסוק בפסיכולוגיה מחויבים ללמוד לתואר שני שמהווה העמקה של הידע והכלים שנלמדו בתואר הראשון. התואר השני הוא לרוב תואר יותר ממוקד וכולל מסלול התמחות או מסלול מחקרי. בסיום התואר השני יכולים הבוגרים להחליט ללכת למסלול של דוקטורט או לעבודה בתעשייה כבוגרי תואר שני בפסיכולוגיה.

חשיבות הפסיכולוגיה

החשיבות של הפסיכולוגיה בעידן המודרני היא גבוהה מאוד. והמודעות לטיפול פסיכולוגי וליתרונות שלו היא גבוהה מאוד. מטפלים פסיכולוגים רבים יכולים להבין את נבחי הנפש ולטפל במטופלים שלהם באופן נקודתי או נרחב. טיפול פסיכולוגי טוב לא רק למי שסובל מבעיות נפשיות מוגדרות אלא גם למי שמתקשה עם נטל החיים ונוטה למצבי עצב וחרדות. הטיפול הפסיכולוגי למעשה מגביר את המודעות של האדם למצבי המצוקה אליהם הוא נתקל ומעניק לו כלים להתמודד עם המצבים הללו כאשר הם קורים.

פסיכולוגיה בשירות הרפואה

שירותי הרפואה המתקדמים בארץ עושים שימוש רב בפסיכולוגיה כליווי טיפולי או ככלי טיפולי עיקרי גם לבעיות בריאות. בניגוד לביצוע בדיקת mri, המראה באופן מדויק היכן נמצאת הבעיה, טיפול פסיכולוגיה הוא תהליך עם התחלה אמצע וסוף שבסופו אמור המטופל להרגיש יותר טוב ולהיות יותר חזק להתמודד עם כל בעיה רפואית שהיא. דוגמאות לסיוע של טיפול פסיכולוגי בשירות הרפואה הוא טיפול בחרדות מפני בדיקות כמו חרדה מפני בדיקת mriהמחייבת הזרקה של חומר ניגודי, חרדה מפני בדיקות פולשניות ועוד.