דף הבית          על האתר          רפואת ילדים          רפואת שיניים לילדים          פסיכולוגית ילדים          עיצוב חדר הילדים          קוסמטיקה למשפחה          צור קשר    

 
קטגוריות
 
מעוניין ביועץ?
מלא פרטים

שם פרטי ומשפחה
טלפון
דוא"ל
נושא
אזור בארץ
הודעה
 
   
עיצוב חדרי ילדים
כהורים ואנשים מבוגרים ידוע לכולנו שמזג אוויר סגרירי לאורך זמן עלול להשפיע על מצב הרוח שלנו. בדומה לכך, אנשים מושפעים לא רק מהסביבה החיצונית ומזג האוויר, אלא קל וחומר מהסביבה שבה הם חיים גם בתוך הבית שלהם.

הורים
24/11/11 16:41

 

עיצוב חדרי ילדים 

 

כהורים ואנשים מבוגרים ידוע לכולנו שמזג אוויר סגרירי לאורך זמן עלול להשפיע על מצב הרוח שלנו. בדומה לכך, אנשים מושפעים לא רק מהסביבה החיצונית ומזג האוויר, אלא קל וחומר מהסביבה שבה הם חיים גם בתוך הבית שלהם. לפיכך, חשוב להבין שהאופן שבו נעצב את חדרי הבית שלנו, המסרים שהעיצוב הזה ישדר לנו בכל רגע ורגע שבו נסתובב בהם במהלך חיינו והצבעים שנראה סביבנו – כל אלה ועוד ישפיעו על מצב רוחנו, בייחוד שמדובר בעיצוב חדרי ילדים.
 
 
העובדה שלמשל חדר שהוא עמוס מאוד עלול לשדר תחושה לא נעימה לשוהים בו הביאה את מעצבי החדרים לנהוג לעצב חדרים באופן מינימליסטי ביותר. כהורים, ברצוננו לתת את הטוב ביותר לילדים שלנו, ובתוך כך, אנו שואפים שמצב רוחם יהיה מרומם וטוב ככל שניתן. לפיכך, עלינו להשקיע, בין השאר, בסביבה שבה הם חיים, כלומר בעיצוב החדר הפרטי שלהם בבית. 
 
במסגרת השיקולים בעיצוב החדר, תוך לקיחה בחשבון של נושא ההשפעה של החדר על מצב הרוח של הילדים אין לשקול רק דברים מובנים מאליהם כגון: שימוש ברהיטים ובצבעים נכונים, אלא יש לשים לב גם לשימוש בתאורה מתאימה. השימוש בתאורה אינו חשוב אך ורק לנושא הרוגע והשלווה שתשרור בחדר אל א גם שהיא חשובה לבריאות העיניים של הילד. 
 
ניסיון העבר מלמד כי בד"כ התאורה הטובה ביותר היא זו המושגת על ידי נורה לבנה, בניגוד נורות המפיצות אור צהוב, ולכן, תאורה שכזו נחשבת לטובה ביותר לעיניי הילדים שלנו. מעבר לגוון האור (לבן או צהוב), לא פחות חשוב לווסת את עוצמת האור שהמנורות בחדר מפיצות, שכן עוצמה חזקה או חלשה משפיעה לשלילה או לחיוב על הראייה. את וויסות האור הנ"ל ניתן ליישם על ידי שימוש באהילים מיוחדים לחדרי הילדים שיוצרים על הדרך גם אווירה נעימה בחדר הילדים, כמו כן גם ריהוט לחדרי ילדים, הינו בעל השפעה כבירה בנושא זה.
 
מאחר ומדובר בילדים, בשונה מעיצוב למבוגרים, לא פחות חשוב מכך שהעיצוב יהיה נעים לילד וישפיע עליו באופן חיובי, יש לשים דגש רב על כל נושא הבטיחות במסגרת עיצוב חדרי הילדים שלנו. כמו"כ, אין סיבה כי הצורך  בעיצוב בטיחותי ירתיע הורים, שכן עיצוב בטיחותי של חדרי ילדים אינו תורה מסובכת ואינו דורש השקעה ועלויות בלתי סבירות, תמיד ניתן למצוא מבצעים לרהיטים שונים כמו מיטות נוער במבצע וכדומה.
 
בטיחות בעיצוב מקיפה את כל שלבי העיצוב של חדרהילדים, מצביעת החדר ובחירת סוג הצבעים לשם כך, ועד סוג הצעצועים שיהיו בחדר כחלק מהמראה הכללי שלו. למשל, בעת צביעת הקיר יהיה נכון יותר לבחור צבעים המיועדים לחדרי ילדים בשל העובדה כי אילו אינם מכילים עופרת המסכנת אותם. 
בנושא ההתחשמלות  ומניעתה – חשוב לבדוק שממסר הפחת ומנגנון ההארקה תקינים בחדר ולוודא ששקעי חשמל וגופי תאורה מוצמדים בצורה תקינה ומאובטחת לקיר ושאילו אשר אינם בשימוש – מכוסים במכסה פלסטיק הולם, ושכל ה רהיטים שעלולים ליפול מקובעים לקיר. 
 
מעבר לכך, בחירת רהיטים לחדרי ילדים צריכה להיות כזו שתיקח בחשבון שילדים נופלים ומשחקים בחדר ולכן חשוב לבחור רהיטים בעלי פינות מעוגלות ולא חדות. כמו"כ, רצוי מאוד לחבר רהיטים לקיר מחשש שילדים ינסו לטפס עליהם ואילו התמוטטו עליהם ויקרה אסון לא רצוי. 
לסיכום, נראה הורים אשר מעוניינים לעצב חדר ילדים צריכים לשלב במסגרת שיקולי העיצוב השונים בין אווירה נעימה שתשפיע באופן חיובי על הילד לבין שימת דגש על עיצוב בטיחותי – שיהיה בהצלחה!!